Rafael Nadal osvojio je 11. titulu na Otvorenom prvenstvu Francuske, pošto je u finalu protiv Dominika Tima glavni deo posla završio krajem prvog i početkom drugog seta.
Nadal - Tim 3:0 (6:4, 6:3, 6:2)
Tim je u ovaj meč ušao sa ne tako lošim međusobnim bilansom (3:6), uključujući pobedu na mastersu u Madridu ovog proleća, ali kao što je sam tada izjavio, Madrid i Rim zbog specifičnih uslova predstavljaju najbolje prilike za pobedu nad Nadalom na šljaci.
Španac je prvi put igrao na Rolan Garosu 2005. godine, a osvojio je ovaj turnir 11 od mogućih 14 puta, uz ukupan rezultat 86-2.
Pobedili su ga samo Robin Soderling u osmini finala 2009. i Novak Đoković u četvrtfinalu 2015, dok se godinu dana kasnije povukao zbog povrede uoči trećeg kola.
Ove godine je u sedam mečeva izgubio samo jedan set, od Dijega Švarcmana u četvrtfinalu. Majstor i veliki borac kakav je Huan Martin Del Potro nakon toga mu je uzeo sedam gemova, praktično se predavši posle prvog seta, dok je Tim u finalu bio ozbiljniji protivnik, ali nije uspeo to da pretoči u respektabilan rezultat.

Nadal i Thiem pre početka finala Rolan Garosa 2018. g.
Tok meča nije promenila ni Nadalova povreda srednjeg prsta leve ruke početkom trećeg seta. Mladi Austrijanac napravio je previše grešaka u važnim poenima, a kada je na kraju odbranio tri meč lopte i naterao velikog šampiona da ponovo zapne posle prokockanih 40:0, videlo se da ipak ima potencijal da mu dostojno parira.
Međutim, biti konstantno dobar protiv Nadala na pariskoj šljaci je izazov na koji je u prethodnih deceniju i po malo ko uspeo da odgovori.
Imate pitanje o budućnosti?
Nadal je u "gradu svetlosti" proslavio 32. rođendan i podigao 17. grend slem trofej. Rodžer Federer, koji će se selidbom na travnate terene ponovo uključiti u ATP tur, ima ih 20, sa željom da tu rekordnu brojku uveća već na Vimbldonu sledećeg meseca.